دسته بندی اخبار و مقالات
آرشیو اخبار
مقالات-اخبار
کد مطلب : 255  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 339   |   تاریخ درج: يکشنبه, مرداد 24, 1395   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پایگاه خبری نصرنیوز

 

140 پروژه نیمه تمام قابل واگذاری در آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد 140 پروژه قابل واگذاری در استان وجود دارد که از این تعداد 29 پروژه جدید، 110 پروژه نیمه تمام و یک پروژه تکمیل شده و آماده بهره‌برداری از 18 دستگاه اجرایی است.


به گزارش نصر از فارس، داود بهبودی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان، هزینه بر بودن ایجاد زیرساخت‌ها و نبود توانایی مالی شهرهای کوچک برای ایجاد زیرساخت‌های لازم سرمایه‌گذاری را از جمله موانع و مشکلات فرآیند جذب سرمایه‌گذاری شهرستان‌ها استان عنوان کرد.
اظهار داشت: نبود ایستگاه راه‌آهن در کنار اغلب شهرک‌های صنعتی، تاخیر در راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی استان، تعرفه پایین گمرکی و لزوم بازنگری در مورد کالاهایی که در داخل تولید می‌شود نیز از دیگر چالش های فراروی جذب سرمایه گذاری در شهرستان های استان است.
وی افزود: تعداد 140 پروژه قابل واگذاری در استان وجود دارد که از این تعداد 29 پروژه جدید، 110 پروژه نیمه تمام یک پروژه تکمیل شده و آماده بهره‌برداری از 18 دستگاه اجرایی است.
بهبودی اعلام کرد: دستگاه‌هایی همچون شرکت آب منطقه‌ای، جهادکشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، توزیع نیروی برق و منطقه آزاد ارس توانسته‌‌اند برش استانی برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی را از سازمان مرکزی خود دریافت کنند؛ برخی دستگاه‌ها نیز در قالب سند تدبیرتوسعه برنامه‌ها و برش شهرستانی خود را دریافت کرده‌اند که با حوزه‌های دیگر همپوشانی دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تاکنون 79 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان‌های استان و 59 جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل شده است.
در  این جلسه کاشانی، فرماندار شبستر اعلام کرد: تاکنون 18 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده‌ایم و بیش از 97 واحد در سایت بهین یاب ثبت‌نام کرده‌اند.
فرماندار میانه هم تصریح کرد: ما 13 جلسه در قالب سه کمیته رفع موانع تولید، جلب سرمایه‌گذار و بازاریابی و فروش تشکیل داده و مشکلات تمام واحدهای تولیدی را تعیین تکلیف و 40 طرح کشاورزی و صنایع تبدیلی را مصوب و زمین‌های مورد نیاز را تعیین تکلیف کرده‌ایم که به مرحله اجرایی رسیده‌اند.

Share نسخه مخصوص چاپ
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟