کد مطلب : Culture 'en' is a neutral culture. It cannot be used in formatting and parsing and therefore cannot be set as the thread's current culture.  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 1317   |   تاریخ درج: Saturday, September 24, 2022   |   ساعت: 12:00 AM   |   منبع / نویسنده مطلب: مدیر سایت

 

هدف گذاری جذب ۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای آذربایجان شرقی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی با اشاره به حوزه سرمایه گذاری خارجی این اداره کل، یادآوری کرد: امسال جذب ۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای استان هدف گذاری شده و تلاش می شود پس از تحقق این اعتبار برای سال آینده میزان جذب سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد.


به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، واقف بهروزی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، امروز، هشتم شهریورماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: سهم استان از محل تبصره ۱۸ حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان با لحاظ سهم نفت بوده که بدون لحاظ سهم آن، این مبلغ یک هزار و ۷۵ میلیارد تومان است.

وی اظهار کر: از محل این منابع ۸۱۷ میلیارد تومان، معادل ۹۵ درصد منابع تخصیصی عملیاتی شده و تلاش می‌شود تا پایان سال ۹۰ تا ۹۵ درصد از منابع تبصره ۱۸ تحقق یابد.

بهروزی، با بیان اینکه سهم استان از منابع و اعتبارات تبصره ۱۸ حدود ۳.۲ درصد منابع کشور است، گفت: بقیه اعتبارات نیز به بانک ها ابلاغ و در روزهای آینده پرداخت می شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، با اشاره به سفر اخیر وزیر امور اقتصادی و دارایی به آذربایجان شرقی، ادامه داد: در این سفر مقرر شد تا استان هایی که نتوانسته اند سهم خود را از تبصره ۱۸ اخذ کنند ۱۰۰ میلیارد تومان از محل سهم آن ها به این استان اختصاص یابد.

وی با اشاره به حوزه سرمایه گذاری خارجی این اداره کل، یادآوری کرد: امسال جذب ۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای استان هدف گذاری شده و تلاش می‌شود پس از تحقق این اعتبار برای سال آینده میزان جذب سرمایه گذاری خارجی افزایش یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی با اشاره به سرمایه گذاری های خوبی که در این استان انجام شده است، گفت: تلاش می شود مشکلات شرکت های سرمایه گذاری در استان، رفع و طرح های توسعه این شرکت ها پیگیری و اجرا شود.

Share نسخه مخصوص چاپ