دسته بندی اخبار و مقالات
آرشیو اخبار
مقالات-اخبار
کد مطلب : 259  |   تعداد نظرات: 0   |   تعداد بازدیدها: 377   |   تاریخ درج: دوشنبه, تير 21, 1395   |   ساعت: 12:00 ق.ظ   |   منبع / نویسنده مطلب: پایگاه خبری تبریز بیدار

 

ظرفیت ایجاد ۳۰ هتل در منطقه آزاد ارس وجود دارد.

مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در حاشیه بازدید از پروژه‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس گفت: با توجه به تبدیل شدن این منطقه به یکی از قطب‌های گردشگری کشور ظرفیت ایجاد ۳۰ هتل جدید در این منطقه وجود دارد.


به گزارش تبریز بیدار، به نقل از کلیبر خبر ، اکبر ترکان با بیان این‌که ارس دارای بهترین روند توسعه صنعتی در بین مناطق آزاد ایران است، افزود: ظرفیت‌های گردشگری این منطقه هم قابل توجه است و باید زیرساخت‌های لازم برای رفاه و اقامت گردشگران فراهم شود.
وی گفت:منطقه آزاد ارس یکی از زیباترین نقاط ایران و جذاب برای گردشگران است با وجود احداث بیش از ۲۰ رستوران و چندین مرکز اقامتی در دو سال گذشته، زیرساخت‌های موجود پاسخ‌گوی حجم انبوه گردشگران نیست.
وی گام‌های برداشته شده برای ایجاد و تقویت زیرساخت‌های منطقه آزاد ارس را ارزشمند دانست و گفت: در زمان حاضر هیچ مشکلی در حوزه انرژی برای سرمایه‌گذاران در این منطقه وجود ندارد.
ترکان با اشاره تعهد منطقه آزاد ارس در اجرای ۳۰ کیلومتر از جاده دوبانده جلفا ـ مرند ابراز امیدواری کرد بخش عمده تعهد ارس در قبال این پروژه انجام شود و تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.
وی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی با ۱۳ هزار متر مکعب و ایجاد زیرساخت‌های قدرتمند در حوزه ارتباطات و توسعه شبکه فیبر نوری را دستاوردهای خوبی برای توسعه بیش از پیش این منطقه و حمایت از سرمایه گذاری های صورت گرفته عنوان کرد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اقدامات صورت گرفته برای رونق صنعت کشاورزی را یادآور شد و گفت: ارس منطقه گلخانه هاست و در زمان حاضر ۱۰۴ واحد تولیدی با حضور ۷۰ سرمایه‌گذار در قالب واحدهای سه هکتاری تا ۵۰ هکتاری در حال تولید محصول و یا نصب تجهیزات برای آغاز تولید هستند.
وی بیان کرد:حضور یک سرمایه‌گذار ایرانی از کشور هلند برای ایجاد مجموعه تولید محصولات گلخانه‌ای در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار با استفاده از فناوری‌های نوین امیدوار کننده است و سایر واحدهای تولیدی این منطقه هم با الگوگیری از فناوری‌های نوین جهانی به سمت افزایش تولید و تقویت صادرات حرکت کنند.
هم‌زمان با حضور دو روزه مشاور رئیس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در ارس، پنج طرح به ارزش ۴۵ میلیارد ریال افتتاح و چهار طرح به ارزش ۴۷۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
ترکان هم‌چنین از پروژه های عمرانی، زیربنایی، کشاورزی، فرهنگی، گردشگری، اجتماعی و صنعتی فعال و در حال احداث این منطقه دیدن کرد.
منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت در ۱۳۷ کیلومتری تبریز در محدوده شهرستان‌های جلفا، کلیبر و خداآفرین واقع شده و بنا بر ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران، پس از منطقه آزاد کیش، دومین منطقه آزاد توسعه یافته و در حال رشد کشور است.

Share نسخه مخصوص چاپ
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟