دسته بندی اخبار و مقالات
آرشیو اخبار
اخبار شرکت | اخبار و رویدادهای شرکت
تولیدکنندگان عامل موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی هستند
يکشنبه, مرداد 24, 1395 by روابط عمومی

دکتر اسماعیل جبارزاده در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرستان شبستر، با تاکید بر ضرورت شناسایی مشکلات صنعتگران افزود: تا آن جا که مقدور و در چهارچوب اختیارات استانی است برای رفع مشکلات تولیدکنندگان تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: در طول دو هفته گذشته 256 پرونده واحدهای تولیدی بررسی و برای معرفی به سیستم بانکی تصویب شد که از این تعداد 52 مورد در بخش صنعت و 204 مورد نیز در بخش کشاورزی بوده است.
جبارزاده تاکید کرد: باید روند معرفی پرونده واحدهای تولیدی استان به سیستم بانکی و دریافت تسهیلات افزایش یافته و تمامی پرونده ها تا آخر شهریور ماه به سیستم بانکی معرفی شوند.
وی با اشاره به اینکه اکثر واحدهای تولیدی دچار مشکل نقدینگی و تسهیلات در گردش هستند، ادامه داد: 30 تا 40 درصد پرونده های مصوب شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان ششرقی به بانک مراجعه نکرده اند.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: بعد از اینکه پرونده یک واحد تولیدی به بانک ارجاع داده شد اگر ظرف 10 روز نسبت به دریافت تسهیلات از بانک مربوطه اقدام نکند باید حذف و واحد متقاضی دیگر به بانک معرفی شود.
وی با بیان اینکه وظیفه مسئولان دولتی این است که در کنار تولید کنندگان قرار گیرند، افزود: تولید کنندگان خوب به یاد دارند که قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نرخ سود تسهیلات دریافتی 36 درصد بود، اما اکنون این نرخ 18 درصد است.
جبارزاده با بیان اینکه در سال 92 نرخ تورم در جامعه بالای 40 درصد بود، اظهار کرد: با تک رقمی شدن نرخ تورم قطعا نرخ تسهیلات نیز کاهش می یابد و امیدواریم این نرخ با گذشت زمان کاهش یابد.
وی اضافه کرد: اکنون در مرحله گذر ار بحران قرار داریم و طبیعی است که در این مرحله تولید کنندگان از تسهیلات در نظر گرفته شده بانکی برای رونق تولید استفاده کنند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه مسئولان استانی در خدمت بخش تولید هستند، گفت: این دیدگاه که دستگاه های دولتی مانع تولید بوده و حامی تولید کنندگان نیستند، در استان وجود ندارد.
وی با اشاره به خرید 385 هزار تن گندام مازاد بر نیاز کشاورزان توسط جهاد کشاورزی استان افزود: تمامی دستگاه های دولتی در راستای اقتصاد مقاومتی و رونق کسب و کار در استان تلاش می کنند.
جبارزاده اضافه کرد: برای کاهش قیمت خرید مواد اولیه و کمک به تولید کنندگان آماده ارائه تسهیلات جهت ایجاد شرکت های تعاونی تامین و تجهیز در استان هستیم.
فرماندار شبستر نیز با اشاره به فعالیت ۲۹۰ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان گفت: تمامی واحدهایی که در این شهرستان مشمول حمایت های بانکی بودند، شناسایی و ۹۰ طرح به دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید معرفی شده است.
سید سعید کاشانی افزود: در بخش کشاورزی سال گذشته یک هزار و ۳۰۰ هکتار زمین شهرستان شبستر به آبیاری مدرن مجهز و 10 میلیارد ریال در بخش کشاورزی این شهرستان هزینه شد.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟