دسته بندی اخبار و مقالات
آرشیو اخبار
اخبار شرکت | اخبار و رویدادهای شرکت
مقام آلمانی: زمینه تعمیق روابط ایران و آلمان پس از برجام فراهم شده است
چهارشنبه, آبان 19, 1395 by مدیرمحتوای سایت

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان با اشاره به این‌که روابط دیرینه مردم آلمان و ایران فراتراز روابط اقتصادی است گفت: پس از برجام زمینه توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور فراهم شده و باید از این فرصت برای نزدیکی بین دو ملت استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، اولاف لیس روز سه‌شنبه در همایش دیدار هیات اقتصادی ایالت نیدرزاکسن آلمان با هیات اقتصادی آذربایجان‌شرقی افزود: ایران یکی از قدرت‌های اقتصادی خاورمیانه بوده و پیش از تحریم‌ها از شرکای مهم تجاری آلمان و ایالت نیدرزاکسن بود.

وی با بیان این‌که علاقه‌مند به ادامه این روند و توسعه روابط با شرکت‌های ایرانی هستیم اظهار کرد: این روند دو طرفه بوده و در طرف‌های ایرانی نیز علاقه زیادی به همکاری با شرکت‌های آلمانی وجود دارد.

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان یادآوری کرد: موفقیت برجام انتظارات و توقعات زیادی بوجود آورد و این موفقیت فرصت‌های مهمی به همراه دارد که باید از آن‌ها استفاده کرد.
لیس، ادامه داد: یکی از مسائل بزرگ و مهم پس از برجام، تبادلات بانکی و امور مالی است که نیاز به همکاری و تلاش مشترک برای حل آن وجود دارد.

وی با بیان این‌که دو طرف علاقه برای همکاری مشترک را از خود نشان می‌دهند، گفت: هر دو طرف علاقه‌مندیم اثبات کنیم که راه رفته در برجام درست بوده و نتایج آن ارزشمند است.

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان با اشاره به این‌که هدف از سفر این هیات به ایران تنها شامل گفت‌وگوهای تخصصی نیست بلکه در کنار آن به دنبال برقراری ارتباط خوب متقابل با همدیگر هستیم، یادآوری کرد: سفر به آذربایجان‌شرقی در کنار تهران تصمیم درستی بوده چرا که این استان و تبریز از مراکز صنعتی و اقتصادی مهم ایران بوده و دارای اتاق بازرگانی فعالی است.

اولاف لیس، با ابراز علاقه برای برقراری روابط علمی در کنار روابط اقتصادی و تجاری با آذربایجان‌شرقی افزود: بیش از 60 نماینده از شرکت‌های ایالت نیدرزاکسن در این هیات وجود دارند که به دنبال برقراری همکاری مشترک اقتصادی با فعالان اقتصادی این استان هستند.

وی خاطرنشان کرد: ایالت نیدرزاکسن در بخش کشاورزی دارای رتبه یک در آلمان بوده و بخش های مربوط به آن از جمله صنایع غذایی و تولید ماشین‌آلات در این ایالت است که می‌تواند با استان آذربایجان‌شرقی همکاری خوبی در این زمینه برقرار کند.

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن گفت: در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی‌های بادی نیز این ایالت در رتبه اول قرار داشته و موفق‌ترین تولیدکنندگان انرژی بادی در آن فعالیت می‌کند.

لیس، ادامه داد: این ایالت در بخش حمل و نقل از مهم‌ترین ایالت‌های آلمان و در ساخت هواپیما، حمل و نقل ریلی و تولید خودرو فعال بوده و شرکت فولکس واگن نیز در این ایالت است.

وی با اشاره به نقش مهم صنعت خودروسازی آذربایجان‌شرقی در اقتصاد ایران اظهار کرد: این استان و ایالت نیدرزاکسن می‌توانند در این بخش با هم همکاری خوبی داشته باشند.

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان گفت: در مرکز این ایالت در هانوفر تعداد زیادی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود که ازجمله شامل نمایشگاه صنعتی بین‌المللی هانوفر، الکترونیک و کامپیوتر سبیت، ماشین‌آلات کشاورزی و فرش، کفپوش و موکت است.

لیس، از هیات اقتصادی آذربایجان شرقی برای بازدید از نمایشگاه هانفر به منظور تجدید دیدار و آشنایی با جدیدترین فناوری‌ها و شرکای جدید دعوت کرد.

وی گفت: فرصت خیلی‌خوبی فراهم شده تا همکاری بین تجار ایرانی و آلمانی برقرار شود و این روند ادامه یابد.

نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟